Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphite drawing 9309198



*

nr 930 9198


GRAPHITE DRAWING

Sven Sahlberg (f. 1909), portrait, signed. , 25x19,


Sven Sahlberg (f. 1909), porträtt, signerad. , 25x19


Estimate:

400

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday December 15 2014
at 18:06:24


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/12 17:38:19 1      200 kr
15/12 17:56:36 2      150 kr
15/12 17:56:36 1      200 kr (Robot)
15/12 17:56:42 3      300 kr
15/12 17:57:13 2      350 kr
15/12 17:58:24 1      450 kr
15/12 17:58:26 3      600 kr
15/12 18:00:15 1      700 kr
15/12 18:00:17 3      800 kr
15/12 18:01:04 3      900 kr
15/12 18:01:24 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts porträtt porträttmåleri sven sahlberg teckning vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr